Sillutiste paigaldaja, tase 4

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg
ÕppeliikKutseõpeÕppevormSessioonõpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg6 kuud
NB! Sillutiste paigaldaja õpet praegu ei toimu.
Oled aiaomanik või ehitaja - tule õpi sillutiste paigaldajaks, lisaks saad müüriladumise ja muru rajamise oskused!
  • Tänases töömaailmas vajavad maastikuehituse ettevõtted spetsialiste, kes tegelevad sillutiste paigaldamisega professionaalsel tasemel.
  • Sillutiste paigaldamine ja hooldamine on osa maastikuehitusest. 
  • Maastikuehitaja on nagu ehitaja ja aednik ühes isikus. Tema amet eeldab mitmekülgseid võimeid, kus peamiselt välitingimustes ja avalikus ruumis töötades tuleb teha väga erinevaid töid.

Kui õpid sillutiste paigaldajaks, oled omandanud ühe maastikuehitaja osakutsetest. Hiiumaa ametikoolis on sul võimalik jätkata õpinguid kas haljasalade hooldaja või piirdeaedade ehitaja erialal ja omandada nii kogu maastikuehitaja 4. taseme kutse osade kaupa. 

Sillutiste paigaldaja õpe toimub 4-5päevaste sessioonidena kord kuus. Lisandub e-õpe ning ettevõttepraktika. Hea võimalus õppida ja ennast täiendada ka juba aianduse või maastikuehituse valdkonnas tegutsejatel.

Õpe lõpeb maastikuehitaja 4. taseme sillutiste paigaldaja osakutse eksamiga.

Õppijatele kehtivad ettenähtud õppetoetused ja sõidukompensatsioon. Koolil on mugav ja soodsa hinnaga õpilaskodu, tunde annavad oma ala praktikud.
Osa õppest toimub Suuremõisa lossis, kooli käsutuses on suur iluaed ning ajalooline Inglise stiilis mõisapark. Praktiline õpe toimub maastikuehituse objektidel Hiiumaal ja mujal Eestis.  

Kooli astumiseks võta kaasa:

  • põhiharidust tõendav dokument ja
  • isikut tõendav dokument.

Tutvu õppekavaga ja küsi lisa maastikuehitajate juhtõpetajalt: Merje Suits, merje@hak.edu.ee, 53499244 tööpäevadel kl 9-16