Palkmajaehitaja, tase 4

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg
ÕppeliikKutseõpeÕppevormSessioonõpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg2 aastat
Image

Dokumentide esitamine 2024/25. õppeaastaks www.sais.ee 15. maist kuni 16. augustini (NB! Lõpeb kell 16.00).

Palkmajaehitaja valib materjalid ning valmistab ette ehituspalgi, arvestades materjali kvaliteeti, etteantud juhiseid ning muid objektiga seotud tegureid. Palkmajaehitaja valmistab iseseisvalt käsitööna palkhoone konstruktsiooniosad; püstitab iseseisvalt tööstuslikult või käsitööna valmistatud konstruktsiooniosadest tervikliku palkkonstruktsiooni (sh katusekonstruktsiooni), paigaldab palkehitise avatäited, trepid, sarikad ja muud puitkonstruktsioonid.

Õpe toimub kord kuus nelja-viiepäevaste sessioonidena koolis ja e-õppe teel, lisandub praktika erialaga seotud ettevõttes. Võimalus osaleda kutsevõistlustel. Õpe lõppeb puitmajehitaja 4. taseme kutseeksamiga.

Palkmajaehitaja leiab tööd ehituse või restaureerimise valdkonnas või eraettevõtjana.

Õppijatele kehtivad ettenähtud õppetoetused ja sõidukompensatsioon.

NB! Palkmajehitajaks õppides on võimalik saada tasemeõppes osalemise toetust. Rohkem infot leiab Eesti Töötukassa kodulehelt.

Koolil on mugav ja soodsa hinnaga õpilaskodu, tunde annavad oma ala praktikud. Õpe toimub Suuremõisa lossis, ametikooli Palgikojas ja erinevatel objektidel Eestis.

www.sais.ee-platvormil avalduse esitamisel nõutud dokumendid:

• põhiharidust (või sellest kõrgemat haridust) tõendav dokument,
  • isikut tõendav dokument.

Tutvu õppekavaga ja küsi lisa ehituse õppekavarühma juhtõpetajalt: Andres Veel, veel@hak.edu.ee või õppekorraldajalt: Pille Kaups, +372 5346 1461, tööpäevadel kl 9–16