Rahvusvaheline koostöö

ERASMUS+ õpiränded

Vastavalt kooli rahvusvahelistumise strateegiale püüdleme selle poole, et õpiränded oleks loomulik osa kutseõppest. Meil on pikaaegne rahvusvahelise koostöö kogemus: kõikidel õppekavarühmadel on olemas välispartner - kas ettevõte või kutseõppeasutus - ja me laiendame võrgustikku pidevalt. 2018. aastal tunnustati meie kooli Erasmus+ kutsehariduse õpirände hartaga.

Välispraktikale saavad minna nii meie õppijad, äsja lõpetanud kui ka haridustöötajad, et toetada nende enesearengut ja tagada Hiiumaa ametikoolis kvaliteetne õpe.

Et kutseõpet mitmekesistada, kaasame Erasmus+ programmi raames külalisõppijaid ja -õpetajaid. Igal õppeaastal õpetavad kooli erinevates õppekavarühmades töömaailma esindajad välisriigist.

Õpiränne on elu muutev ja rikastav kogemus, mis toob mugavustsoonist välja ja parandab väljavaateid tööturul.

Erasmus+ programmi raames toimuvale välispraktikale saab igal õppeaastal kandideerida kõikidel erialadel. Vaata täpsemat infot käesoleva õppeaasta välispraktika võimaluste kohta SIIT.

Kadi Mustasaar, välissuhete koordinaator, kadi.mustasaar@hak.edu.ee, +372 5280676.