Linnaaednik, tase 4

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg
ÕppeliikKutseõpeÕppevormSessioonõpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg2 aastat
Image

Dokumentide esitamine 2024/25. õppeaastaks www.sais.ee 15. maist kuni 16. augustini (NB! Lõpeb kell 16.00).

Kui Sul on aianduspisik ja tahad ennast ümbritsevat linnakeskkonda rohelisemaks muuta, siis tule Hiiumaale. Linnaaednikuks saad Eestis õppida ainult Hiiumaa ametikoolis!

Linnaaednikuna omandad Sa kõik aedniku kutseoskused, aga lisaks õpid aeda või haljasala rajama ja hooldama linnatingimustes. Urbanistliku keskkonna juurde kuuluvad konteiner-ja katusehaljastus, vertikaalhaljastus, kogukonnaaianduse eestvedamine ning teadmised erinevate sotsiaalasutuste juurde sobivatest aedadest. Kui oled linnaaednik, siis on Sinu töös olulisel kohal ka inimeste kaasamine, olgu tegemist kas lasteaialaste või eakatega, sest linnaaedu rajatakse ja hooldatakse kõige paremini koostöös. 

Ühelt poolt on Sul käed mullas, teisalt kujundad aedu arvutiprogramme kasutades ning kaasad roheluse loomisse meie ümber teisi inimesi. 

Eriala õpilastele kehtivad ettenähtud õppetoetused ja sõidukompensatsioon. Koolil on mugav ja soodsa hinnaga õpilaskodu, tunde annavad oma ala praktikud. Õpe toimub Suuremõisa lossis, kooli käsutuses on suur iluaed ning ajalooline Inglise stiilis mõisapark.

www.sais.ee-platvormil avalduse esitamisel nõutud dokumendid:

  • põhiharidust (või sellest kõrgemat haridust) tõendav dokument,
  • isikut tõendav dokument.

Huvi korral tutvu linnaaedniku õppekavaga ning küsi lisa aednike juhtõpetajalt: Lylian Meister, lylian@hak.edu.ee, +372 5118945, tööpäevadel kl 9–16