Maastikuehitaja, tase 3

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg
ÕppeliikKutseõpeÕppevormSessioonõpeEeldus alustamiseksHaridusnõudetaÕppeaeg1,5 aastat
Image

Dokumentide esitamine 2024/25. õppeaastaks www.sais.ee 15. maist kuni 16. augustini (NB! Lõpeb kell 16.00).

Maastikuehitajad rajavad ja hooldavad aedu, haljasalasid ning maastikke.

3. taseme maastikuehitaja on oskustöötaja, kelle põhilised tööd on sillutiste paigaldamine, muru ja istutusalade rajamine ja hooldamine. Ta töötab iseseisvalt vastavalt etteantud juhistele.

Maastikuehitaja on nagu ehitaja ja aednik ühes isikus. Tema amet eeldab mitmekülgseid võimeid, kus peamiselt välitingimustes ja avalikus ruumis töötades tuleb teha väga erinevaid töid, alates lillede külvamisest, istutamisest ja lõpetades suuremate tööriistade käsitsemisega ja väiksemate ehitustöödega. See töö sobib inimesele, kes armastab loodust ja hoolib ümbritsevast keskkonnast ning kellele meeldib tegeleda taimedega.

Maastikuehitajana õpid tundma puid ja põõsaid, rajama ja hooldama aedu ning haljasalasid. Lisaks õpid rajama sillutisi (betoonkivi, looduskivi, sõelmekate), ehitama müüre ning rajama ja hooldama puidust väikevorme (pergolad, võreseinad ja lihtsamad katusealused, terrassid). Samuti õpid rajama eri liiki murusid. Maastikuehitaja töö on vahelduvate tööülesannetega.

Õpe toimub nelja-viiepäevaste sessioonidena kord kuus 1,5 aasta jooksul. Lisandub e-õpe ning ettevõttepraktika. Hea võimalus õppida ja ennast täiendada ka juba aianduse või maastikuehituse valdkonnas tegutsejatel.

Õpe lõpeb maastikuehitaja 3. taseme kutseeksamiga

Õppijatele kehtivad ettenähtud õppetoetused ja sõidukompensatsioon. Koolil on mugav ja soodsa hinnaga õpilaskodu, tunde annavad oma ala praktikud.
Õpe toimub Suuremõisa lossis, kooli käsutuses on suur iluaed ning ajalooline Inglise stiilis mõisapark.

www.sais.ee-platvormil avalduse esitamisel nõutud dokumendid:

• haridust tõendav dokument (enne põhiharidust viimane klassitunnistus) ja

• isikut tõendav dokument.

Tutvu õppekavaga ja küsi lisa maastikuehitajate juhtõpetajalt: Merje Suits, merje@hak.edu.ee, +37253499244, tööpäevadel kl 9–16