Linnaaednik, tase 4

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg
ÕppeliikKutseõpeÕppevormSessioonõpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg2 aastat
 
 

Kui Sul on aianduspisik ja tahad ennast ümbritsevat linnakeskkonda rohelisemaks muuta, siis tule õpi meie uuel ja Eestis esmakordsel õppekaval linnaaednikuks!

Linnaaednikuna omandad Sa kõik aedniku kutseoskused, aga lisaks õpid aeda või haljasala rajama ja hooldama linnatingimustes. Urbanistliku keskkonna juurde kuuluvad konteiner-ja katusehaljastus, vertikaalhaljastus, kogukonnaaianduse eestvedamine ning teadmised erinevate sotsiaalasutuste juurde sobivatest aedadest. Kui oled linnaaednik, siis on Sinu töös olulisel kohal ka inimeste kaasamine, olgu tegemist kas lasteaialaste või eakatega, sest linnaaedu rajatakse ja hooldatakse kõige paremini koostöös. 

Ühelt poolt on Sul käed mullas, teisalt kujundad aedu arvutiprogramme kasutades ning kaasad roheluse loomisse meie ümber teisi inimesi. 

Eriala õpilastele kehtivad ettenähtud õppetoetused ja sõidukompensatsioon. Koolil on mugav ja soodsa hinnaga õpilaskodu, tunde annavad oma ala praktikud. Õpe toimub Suuremõisa lossis, kooli käsutuses on suur iluaed ning ajalooline Inglise stiilis mõisapark.

Linnaaedniku õppekava 

Huvi korral küsi lisa aednike juhtõpetajalt: Lylian Meister, lylian@hak.edu.ee, +372 5118945, tööpäevadel kl 9-16

  • Esita avaldus ja dokumendid sisseastumise infosüsteemis www.sais.ee 15.05.-16.08.2021
  • Kui soovid esitada dokumendid koolis kohapeal, saad seda teha 2.-16. augustini 2021 kell 10-14.

Kooli astumiseks on vaja esitada:

  • põhiharidust (või sellest kõrgemat haridust) tõendav dokument ja
  • isikut tõendav dokument.