Palkmajaehitajaid õpetab taas spetsialist Norrast 12. veebruar signe

Hiiumaa ametikooli palkmajaehitajaid ootab veebruaris ees põnev sess!
Meid külastab taas Norra palkmajaehituse spetsialist Ole Ivar Lierhagen.

Ole Ivari meisterlikkusega on meie palkmajaehitajad juba eelnevatest aastatest tuttavad. Hiiumaa ametikoolil on alates 2018. aastast koostöö Norra Hjerleidi kool-kunstikeskusega, kuhu meie õppijad lähevad sel kevadel juba neljandat korda välispraktikale. Norra õppijad on käinud Hiiumaa ühel korral ja õpetaja Ole tuleb juba kolmandat korda.

Seekord esindab Ole Norra traditsioonilise ehituse ettevõtet Norsk Håndverk. Ole õpetab traditsioonilist palkehitust, täpsemalt Norra sadultapi märkimist ja lõikamist käsitööriistadega.

Palkmajaehitajate juhtõpetaja Andres Veeli sõnul on välisõpetajate ja eriti töömaailma spetsialistide kaasamine oluline osa õppest, kuna lisab nii õppijatele kui talle endale teistsugust vaadet erialastele oskustele.

Hiiumaa ametikooli rahvusvahelist koostööd toetab toetab ERASMUS+ programm. Velkommen, Ole!