Meie Erasmus+ õpirändurid olid kõik eranditult väga rahul! 11. juuli kadi

Lõppes meie Erasmus+ projekt 2022-1-EE01-KA121-VET-000068225. Toimus 24 lühiajalist õpirännet, üks pikaajaline, neli töövarjutamist, kolm kursusel osalemist, üks ettevalmistav visiit. Võõrustasime kahte väliseksperti. Seega kokku oli 35 osalejat.

Õpirännetel käidi nii koolile tuttavate partnerite kui ka uute juures. Taas olid paljud ka ise endale vastuvõtja leidnud.

Koolil oli rõõm võõrustada kahte maailmatasemel meisterfloristi – Iza Tkaczykit Poolast ja jaapanlannat Yasuko Okit Norrast. Oma tihedas ajagraafikus leidsid kolm floristi õpetajat aega käia koolitusel: Hebe-Kai Kann ja Jaak Tomson läbisid Hollandis vanameistri Gregor Lerschi meistrifloristi koolituse teise osa, Tarmo Noormets aga Norras Fernanda Branca materjalidega eksperimenteerimise kursuse "Woods and the Sea".

Töövarjuks käisid linnaaianduse juhtõpetaja Lylian Lainoja Lätis Bulduri tehnikumis, väikesadama spetsialisti eriala juhtõpetaja Airi Raamat Lõuna-Portugali sadamates ning taas kord floristi õpetajad Jane Siimso-Merivoo ja Tarmo Noormets Taanis Roskilde kutseõppe kolledžis.

Ettevalmistava visiidi uue partneri juurde Portugali Lagose sadamasse tegi projektijuht Kadi Mustasaar.

Kuna täiskasvanud õppijatel-vilistlastel on siiski raske pere ja töö kõrval pikemat aega ära olla, siis korraldasime sel õppeaastal ainult ühe pikaajalise õpirände: vilistlane Katre Koit, kes töötab muidu Eesti Mereakadeemias, praktiseeris kolm kuud Portugalis Cascaisi sadamas.

Lühiajalised õpiränded toimusid Portugalis, Iirimaal, Itaalias, Saksamaal, Norras, Rootsis ja Soomes. Mitu õpirännet lükkus isiklikel põhjustel edasi, ära jäid sellest projektist planeeritud üleilma õpiränded. Aga eranditult kõik õpirändurid andsid seekord hinnangu "väga rahul"!

Kõikide õpirännete vastuvõtjad ja fotogaleriid leiad SIIT.

Jätkame projektide 2023-1-EE01-KA121-VET-000148073 ja 2024-1-EE01-KA121-VET-000220146 tegevustega.

Kaasrahastanud EU

Loe lisaks ERASMUS+ programmi lehelt.

ERASMUS+

Projekti toetab Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse Agentuur Erasmus+ programmist.

Kõikide õpirännete vastuvõtjad ja fotogaleriid leiad SIIT.

Kaasrahastanud EU

Loe lisaks ERASMUS+ programmi lehelt.

ERASMUS+