Vastuvõtt

Korduma kippuvad küsimused

Millised dokumendid pean sisseastumiseks esitama?
Sisseastumiseks vajalike dokumentide loetelu on kirjas iga eriala tutvustuse juures.

Kas võib esitada sisseastumise avalduse mitmele erialale?
Jah, avalduse võib esitada kõikidele erialadele, mis on meelepärased.

Kas võib korraga õppida mitmel erineval erialal?
Jah, õpingute osas piiranguid pole. Samas peab arvestama, et õpingute ajal võivad erialade õppe ja eksamite aeg kattuda. Samuti peaks arvestama, et mitmel erialal korraga õppimine on oluliselt ajamahukam ning nõuab suuremat pingutust.

Soovid kandideerida, kuid ei saa osaleda vestlusel. Kas taotlus võetakse arvesse?
Erandkorras viime läbi vestlusi õpilastele sobival ajal. Samas eelistame vestluste läbiviimist telefoni või Skype'i teel. Palun anna aegsasti teada, kui sul pole võimalik vestlusel osaleda.

Kas olen liiga vana, et asuda õppima?
Kindlasti mitte. Hiiumaa Ametikoolis õppimine on vanusepiiranguteta. Ootame õppima igas vanuses inimesi.

Kui palju pean õpingute eest maksma?
Õppimine Hiiumaa Ametikoolis on tasuta. Kui sa ei soovi õppida eriala ega omandada kutset, võid osaleda üksikutel kursustel või kursuse moodulitel, millest üks osa on tasulisi ja teine osa tasuta. Uuri lähemalt täienduskoolituse võimalusi.

Kuidas ma Hiiumaale pääsen?
Hiiumaale tulemiseks on mitmeid erinevaid võimalusi: lennuk, buss, auto. Kogu info transpordi liikumise ja ajakava kohta leiab siit. Hiiumaa ametikooli õpilastele on ettenähtud transporditoetus.

Millised on minu ööbimisvõimalused Hiiumaal?
Hiiumaa Ametikoolil on mugav ja hubane ühiselamu. Õpilaskodu hinnakirja leiad siit.

Mida ma vabal ajal teen?
Hiiumaal toimub kogu aasta mitmeid sündmusi. Suuremõisast 20 km kaugusel Käinas asub Käina spordikeskus. Rohkem infot huvitegevuse ja sündmuste kohta leiad siit.

Millised dokumendid pean sisseastumiseks esitama?

Kas võib esitada sisseastumise avalduse mitmele erialale?
Jah, avalduse võib esitada kõikidele erialadele, mis on meelepärased.

Kas võib korraga õppida mitmel erineval erialal?

Kas olen liiga vana, et asuda õppima?

Kui palju pean õpingute eest maksma?

Kuidas ma Hiiumaale pääsen?

Millised on minu ööbimisvõimalused Hiiumaal?

Mida ma vabal ajal teen?