Kehadekoratsioonid ja catwalk à la Suuremõisa Iza Tkaczykiga 20. september kadi

Meisterflorist Iza Tkaczyk Poolast tõi kaasa värvi- ja inspiratsioonipalangu. Hiiumaa ametikooli õpetajad said põnevaid töö- ja õpetamisvõtteid, õppijad motivatsioonilaksu.

Esimesed kaks päeva kulusid materjalide kogumisele, põhjade tegemisele ja ettevalmistusele. Materjaliks sobis Iza silmis suurepäraselt kogu Suuremõisa lossiaias sügiseks alles jäänu, pillirootuustid tiigikaldalt ning isegi maisilehed taluniku Sulev Matto (Hiiumaa Agro OÜ) põllult.

Iza külastas ametikooli juba teist korda. Sellel aastal näitas ta, kuidas ka esimese kursuse õppijaid kaasata. Esimesel koolituspäeval demonstreeris meisterflorist, kuidas valmistada pea(võru)- ja kehaehet (prossi, kaelakeed või käevõru), teisel peakatet.

Usume, et esimene kursus sai oma kaheaastasteks õpinguteks vägeva stardi ja teise kursuse õppijad kasutada oma vilumust maailmanimega koolitajat jälgides. Rääkimata meie floristi õpetajatest!

Täname oma julgeid õppijaid, avalikul koolituspäeval kaasalööjaid, fotograafi Kaja Hiis-Rinnet ja muidugi Iza Tkaczykit!

Kaasrahastas Euroopa Liit. Projekti toetas Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuur Erasmus+ programmist.