ERASMUS+ 2018-2019

2018/2019 õppeaasta välispraktikale saavad kandideerida kõik meie kooli õppijad ja äsja lõpetanud.

Kandideerimise lingi ja täpsema info leiad siitsamast kodulehelt alates augustist 2018.

2018/2019 õppeaastal toimuvad kutseõppurite ja äsja lõpetanute (kellel lõpetamisest möödas kuni 1 a) õpiränded järgmiste ettevõtete juures:

Floristid, maastikuehitajad ja nooremaednikud

Restauraatorid ja palkmajaehitajad:

Väikesadama spetsialistid:

• Rootsi väikesadam Ronneby (4 osalejat)
  • Itaalia väikesadam Tricase (4 osalejat)

Lisaks suunduvad õpirändele ka Hiiumaa Ametikooli aianduse juhtõpetajad ja täienduskoolituse juht.

Kool võõrustab Suurbritannia konservaatorit Darren Barkerit, kes annab ehitiste restaureerimise ja konserveerimise alaseid loenguid Suuremõisas 2018/2019 õppeaastal.

Erasmus+ pakub üliõpilastele, noortele, haridus- ja noorsootöötajatele võimalust õppida, osaleda koolitusel, saada töökogemus või teha vabatahtlikku tööd välismaal. Programmi eesmärk on rahvusvahelise kogemuse ja koostöö toel edendada oskusi ja tööalast konkurentsivõimet ning ajakohastada haridus- ja koolitussüsteeme ning noorsootööd.

Tänu programmile on õpiränded saanud meie kooli õppijatele ja vilistlastele heaks traditsiooniks. Oleme otsinud partnereid ja kavandanud koostöö nendega nii, et sellest oleks eelkõige kasu õppijate erialasele edenemisele.

Sel aastal esitas Hiiumaa Ametikool ka kutsehariduse õpirände harta taotluse SA-le Archimedes. Vastuse loodame saada käesoleva aasta septembriks.