Õpiränded 2018/2019

Erasmus+ pakub üliõpilastele, noortele, haridus- ja noorsootöötajatele võimalust õppida, osaleda koolitusel, saada töökogemus või teha vabatahtlikku tööd välismaal. Programmi eesmärk on rahvusvahelise kogemuse ja koostöö toel edendada oskusi ja tööalast konkurentsivõimet ning ajakohastada haridus- ja koolitussüsteeme ning noorsootööd.

Tänu programmile on õpiränded saanud meie kooli õppijatele ja vilistlastele heaks traditsiooniks. Oleme otsinud partnereid ja kavandanud koostöö nendega nii, et sellest oleks eelkõige kasu õppijate erialasele edenemisele.

2018/2019 õppeaastal osaleb kokku 26 Hiiumaa ametikooli aianduse, ehituse ja- tsiviirajatiste ja transporditeenuste õppekavarühma õppijat ja vilistlast välispraktikal Hollandis, Inglismaal, Norras, Rootsis ja Itaalias.

Kandideerimise tähtaeg on 15. november 2018. Enne kandideerimist tuvu kindlasti projekti lühiülevaatega siin.

Õpirändel osalemiseks esita: 1. Avaldus - ava link, täida küsitlus ja esita ja 2. Europassi CV - Mine Europassi keskuse kodulehele, täida, laadi alla ja saada kadi.mustasaar@hak.edu.ee

2018/2019 õppeaasta kõik õpiränded toimuvad kevadsemestril. Täpsed ajad selguvad sügissemestri jooksul vastavalt kokkulepetele võõrustajatega.

Aiandus. Nooremaednikud, linnaaednikud, maastikuehitajad, floristid

Ehitus ja tsiviilrajatised. Puit- ja kiviehitiste restauraatorid

Palkmajaehitajad

Transporditeenused. Väikesadama spetsialistid

Lisaks suunduvad õpirändele ka aianduse ja ehituse- ja tsiviilrajatiste õppekavarühma õpetajad ja täienduskoolituse juht.

Kool võõrustab 2019. a kevadel arhitekt-restauraatorit Lenko Grigorovit Great Yarmouth Preservation Trustist Inglismaalt ja  veoste ohutuse õpetajat Thomas Döhlerit Saksamaalt.

Lisainfo: signe@hak.edu.ee, +372 53309374, Signe Leidt

Õpirändel osalemiseks esita: 1. Avaldus - ava link, täida küsitlus ja esita ja 2. Europassi CV - Mine Europassi keskuse kodulehele, täida, laadi alla ja saada kadi.mustasaar [at] hak.edu.ee

Aiandus. Nooremaednikud, linnaaednikud, maastikuehitajad, floristid

Ehitus ja tsiviilrajatised. Puit- ja kiviehitiste restauraatorid