Digiturvalisuse alused igapäevasele arvutikasutajale

Koolituse aeg ja maht:                                                                        19.-20.10.2023 kell 16.00-19.15 / 8 ak tundi

Koolituse toimumiskoht: Käina kool

Koolitajad: Moonika Raudsepp (PPA), Regina Saar

Koolituse hind: TASUTA

Registreerun koolitusele

Praegusel hüppeliselt kasvanud veebikelmuste ja küberrünnakute ajastul annab kursus hea ülevaate nii oma isikuandmete ja kontode kaitsmise, kui ka erinevate küberturvalisusega seotud mõistete kohta. Mis on viirus, mis pahavara, mis lunavara? Mida teha oma vanade seadmetega, et andmed kogemata võõraste kätte ei satuks? Praktilised kelmuste näited ja juhised ohtudest hoidumiseks annab PPA Kärdla jaoskonna juht Moonika Raudsepp, turvalise asjaajamise ja oma kontode haldamise praktilised sammud teeb selgeks Hiiumaa ametikooli ja Hiiumaa gümnaasiumi haridustehnoloog Regina Saar.

Koolituse läbinud õppija:

• mõistab tähtsamaid info turvamise, andmete füüsilise turvalisuse, privaatsuse ja identiteedi vargusega seotud põhimõisteid;

• mõistab e-posti, sotsiaalmeedia ja sõnumivahetusplatvormide turvariske;

• oskab varundada ja taastada andmeid (sh paroole);

• oskab turvaliselt ning ohutult hävitada mittevajalikke andmeid ja utiliseerida seadmeid.

Täpsema teemadejaotuse leiad koolituse ÕPPEKAVAS.

Oodatud on igas vanuses osalejad, kes on huvitatud teadlikumast ja turvalisemast elust oma nutiseadmetes, erinevates veebikeskkondades ja portaalides.

Kui võimalik võta kaasa isiklik nutiseade! Kursuse teisel päeval võib kasutada nii isisklikku kui koolipoolset arvutit (tunnid toimuvad Käina kooli arvutiklassis).

Koolituspäevade ajakava:

N, 19.10.2023

Koolitaja: Moonika Raudsepp (PPA)

R, 20.10.2023

Koolitaja: Regina Saar, Jalmer Lipu

Registreerun koolitusele

Koolitust rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi tegevuse "Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine" vahenditest.

Tasuta koolitustel ei saa osaleda riiklikul õppekohal tasemeõppes osalejad. Kõrgharidusega registreerujad lisatakse õppegruppi vabade kohtade olemasolul.

Lisainfo telefonil 56907746 või aadressil koolitused@hak.edu.ee

Koolituse läbinud õppija:

• mõistab e-posti, sotsiaalmeedia ja sõnumivahetusplatvormide turvariske;

• oskab varundada ja taastada andmeid (sh paroole);

Täpsema teemadejaotuse leiad koolituse ÕPPEKAVAS.

Koolituspäevade ajakava:

Lisainfo telefonil 56907746 või aadressil koolitused@hak.edu.ee

N, 19.10.2023

Koolitaja: Moonika Raudsepp (PPA)

R, 20.10.2023

Koolitaja: Regina Saar, Jalmer Lipu