Avatud õpe: Dekoratiivne köögiviljaaed

Koolituse aeg ja maht:                                                                        3. ja 27.11.2023 + jaanuar ja mai 2024 / 20 ak tundi kontaktõpe + 6 ak tundi e-õpe ja iseseisev töö

Koolituse toimumiskoht: Suuremõisa loss, Hiiumaa

Koolitaja: Lylain Lainoja

Koolituse hind: 72 eurot (KM ei lisandu)

Koolitus on avatud õppe kursus Hiiumaa ametikooli maastikuehitaja eriala õppekava baasil.

Kursuse tulemusena tunneb õppija dekoratiivseid köögiviljakultuure ning köögiviljaaia kujundamise ja rajamise aluseid sidudes neid aiakujunduse põhimõtetega.

Koolituse ajakava:

• R, 3.11.2023 kell 13.15-17.15 (5 ak tundi) Google Meet veebikeskkonnas
  • E, 27.11.2023 kell 13.15-17.15 (5 ak tundi)
  • Jaanuari sessil vahemikus 2.-5.01.2024 (4 ak tundi)
  • Mai sessil vahemikus 7.-10.05.2024 (6 ak tundi sh praktilised tööd)

Koolitus tervikuna koosneb neljast õppepäevast ja tunnid toimuvad maastikuehitajate grupi ME22 tunniplaani alusel. Tunnid toimuvad Suuremõisa lossi klassis 12 ja aias. Kolmas koolituspäev toimub jaanuaris 2024 ja viimane, neljas kursuse õppepäev toimub 2024. a mais. Siis on teooria seotud praktikaga ehk kooliaias tehakse praktilisi istutustöid. Täpse koolitupäeva info edastame huvilistele hiljemalt kaks nädalat enne kalendrikuu õppesessiooni. Kontakttundidele lisanduvad õppija toetamiseks e-õppe materjalid ning ülesanded koolitaja poolt määratud keskkondades.

Koolituse läbimisel õppija:

1. Koostab dekoratiivse köögiviljaaia
eskiisplaani kasutades kujunduslahenduses
erinevaid materjale ja taimi vastavalt aia
otstarbele.
2. Rajab köögiviljaaia, sh konteinerhaljastuse
vastavalt projektile kasutades vajalikke
materjale ja tööriistu.

Lylian Lainoja on Hiiumaa ametikooli linnaaedniku eriala juhtõpetaja ja õppekava arendaja, kes on aiandusalased teadmised ja oskused omandanud nii Luua metsanduskoolis maastikuehituse erialal kui Eesti Maaülikoolis (MSc).

Registreerun kursusele!

Koolituse ajakava:

• R, 3.11.2023 kell 13.15-17.15 (5 ak tundi) Google Meet veebikeskkonnas
  • E, 27.11.2023 kell 13.15-17.15 (5 ak tundi)
  • Jaanuari sessil vahemikus 2.-5.01.2024 (4 ak tundi)
  • Mai sessil vahemikus 7.-10.05.2024 (6 ak tundi sh praktilised tööd)

Koolituse läbimisel õppija:

1. Koostab dekoratiivse köögiviljaaia