Uudised

Päevad meisterfloristi Iza Tkaczykiga olid superägedad ja inspireerivad! 18. september kadi

Iza Tkaczyk, keda suur osa Eesti floristidest või lilleseadehuvilistest sotsiaalmeedias juba aastaid jälgib, käis oma karismat ja maailmatasemel oskusi jagamas Hiiumaa ametikoolis.


Iza oli lummatud meie kooliaiast ja lossi atmosfäärist, nii et etteruttavalt võime öelda, et järgmisel sügisel toimub tema kehadekoratsioonide (peakatted jms) koolitus – ta tahab tagasi tulla.

Selliste koolituste puhul on tähtis osa ettevalmistusel, seega meie floristi õpetajad ammutasid terve esimese päeva teadmisi materjali valimisest, seadete planeerimisest ja aluste valmistamisest. Ja F22 kursus sai kõike seda jälgida ja kaasa aidata.

13. septembri veebidemo "Colours in floral design" võimaldas Iza vapustavatest seadetest osa saada ka väljaspoolt Eestit. Kaheksa kreatsiooni hulgas oli lihtne, ent kaunis sügisene kõrvitsatega seade, hiigelbukett, kaks võrratut peakatet, tulipunastes toonides kimp. Kaks ja pool tundi lendasid (vähemalt korraldajate jaoks) märkamatult. Iza sättis poolenisti ettevalmistatud seadetesse lilli juurde, ise koguaeg oma valikuid kommenteerides ja põhjendades. "Lilled on nagu inimesed. Nad on täiesti erinevad, igaühel on oma karakter," jäi meelde üks tore mõte. Sama päeva pärastlõunal tegi Iza demonstratsioontunni F22 kursusele, kes sai järele proovida õlepärjaseadet – igaüks muidugi enda disainiga. 

Järgneval päeval kogunes Suuremõisa lossi suurem seltskond, toimus töötuba "Autumn inspiration". Iza näitas oma töövõtteid, jutustas lugusid ja julgustas noori, floristi eriala alles õppivaid osalejaid olema sina ise. Väga väärtuslik osa koolitusest oli Iza antud tagasiside valmis töödele – tänu sellele said uusi teadmisi nii osalejad kui ka meie floristi õpetajad.

Täname toetajat Nurmiko Hulgi OÜ kaunite lillede eest! Projekti toetas Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuur Erasmus+ programmist.

#hiiumaa #hiiumaaametikool #iza_tkaczyk #suuremõisaloss #hakflorist

Iza oli lummatud meie kooliaiast ja lossi atmosfäärist, nii et etteruttavalt võime öelda, et järgmisel sügisel toimub tema kehadekoratsioonide (peakatted jms) koolitus – ta tahab tagasi tulla.

Selliste koolituste puhul on tähtis osa ettevalmistusel, seega meie floristi õpetajad ammutasid terve esimese päeva teadmisi materjali valimisest, seadete planeerimisest ja aluste valmistamisest. Ja F22 kursus sai kõike seda jälgida ja kaasa aidata.


13. septembri veebidemo "Colours in floral design" võimaldas Iza vapustavatest seadetest osa saada ka väljaspoolt Eestit. Kaheksa kreatsiooni hulgas oli lihtne, ent kaunis sügisene kõrvitsatega seade, hiigelbukett, kaks võrratut peakatet, tulipunastes toonides kimp. Kaks ja pool tundi lendasid (vähemalt korraldajate jaoks) märkamatult. Iza sättis poolenisti ettevalmistatud seadetesse lilli juurde, ise koguaeg oma valikuid kommenteerides ja põhjendades. "Lilled on nagu inimesed. Nad on täiesti erinevad, igaühel on oma karakter," jäi meelde üks tore mõte. Sama päeva pärastlõunal tegi Iza demonstratsioontunni F22 kursusele, kes sai järele proovida õlepärjaseadet – igaüks muidugi enda disainiga. 

Järgneval päeval kogunes Suuremõisa lossi suurem seltskond, toimus töötuba "Autumn inspiration". Iza näitas oma töövõtteid, jutustas lugusid ja julgustas noori, floristi eriala alles õppivaid osalejaid olema sina ise. Väga väärtuslik osa koolitusest oli Iza antud tagasiside valmis töödele – tänu sellele said uusi teadmisi nii osalejad kui ka meie floristi õpetajad.

Täname toetajat Nurmiko Hulgi OÜ kaunite lillede eest! Projekti toetas Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuur Erasmus+ programmist.

#hiiumaa #hiiumaaametikool #iza_tkaczyk #suuremõisaloss #hakflorist