Hiiumaa ametikool soovib kauneid kevadpühi! 28. märts kadi

Loodame, et need kevadpühad toovad uue hingamise! Munadepühadel sobib ruumikaunistuseks üks rõõmus linnupesa. Meisterda üksi või koos perega just endale sobiv, nagu tegid Hiiumaa ametikooli I kursuse floristid koos õpetaja Jaak Tomsoniga.

Sul on vaja: 30–50 noort kasevitsa, pesa vooderdamiseks kõike, mida lindki kasutab – sammalt, heina, kuiva adru, kaunistamiseks munakoori või tühjakspuhutud mune, linnusulgi, tsümbiidium-orhidee õit, veeampulle. Töövahenditest läheb tarvis sidumispaela, tavalist ja pabertraati, oksakääre ja tange. Ja lase fantaasia lendu, küll ta pessa tee leiab!

Jaak soovitab kindlasti noori kasevitsasid, vanad on rabedad. Lao kuni 50 kasevitsa spiraalkimbuks ja painuta pesaks okste liikumise suunas: paremakäelisel päripäeva, vasakukäelisel vastupäeva. Pesa painuta võimalikult madalaks, nii et see meenutaks suurt merelinnu pesa rannas kivide vahel. Valmis pesakimp aseta madalasse savi- või klaasnõusse, siis saavad kaseoksad nädala-paariga hiirekõrvad ja kukesammul ka lehekesed.

Täname Jaaku ja floristide F23 kursuslasi: Annela Orr, Helis Soome, Irena Raudla, Mariliis Aiaste, Merike Kuura, Rebeka Johanna Puttonen, Ülle Strauss, Veronika Hartõkainen.

Muusika: Vivaldi: „Neli aastaaega“, viiulikontsert nr 1 E-duur, op. 8, RV 269, "La primavera", I Allegro (esit. Michelle Ross, Eric Jacobsen, Odyssey Orchestra), epidemicsound.com. Film: Kadi Mustasaar, 2024.

#visithiiumaa #hiiumaaametikool #suuremõisaloss #hakflorist #lilleseade #lihavõtteseade #häidkevadpühi