Väikelaevajuhi koolitus 2020

Koolituse aeg ja maht: 17.-18. ja 24.-25. aprill / 8.-9. ja 21.-22. mai 2020 / 84 ak tundi

Koolituse toimumiskoht: Suuremõisa loss, praktika Hiiumaa sadamates

Koolitajad: Kaius Raudits, Marek Rätsep

Koolituse hind: 400 eurot

Hiiumaa ametikooli väikelaevajuhi kursus annab põhjaliku ülevaate väikelaeva juhtimise teoreetilisest poolest, praktilised oskused kaarditöös ning algajatele baasoskused väikelaeva juhtimisel. Teooriatunnid ja eksam toimuvad Suuremõisas, praktilised tunnid vastavalt võimalusele Orjaku või Kärdla sadamas.

Koolitus toimub aprilli algusest mai keskpaigani kokku 4 nädalavahetusel (R-L), lisanduvad praktikatunnid grupisiseselt kokku lepitud aegadel.

Koolitusel käsitletavad teemad:

- väikelaeva ehitus, erinevad mootori- ja käituritüübid, purjetüübid

- väikelaeva mereomadused, püstuvus ja trimm

- meresõidu ohutus (hädasignaalid, päästevarustus, enesepääste, COLREG, CEVNI)

- meteoroloogia alused, mereilmateade

- navigatsiooni alused

- väikelaeva käsitsemine

- keskkonnaohutus

Kaugemalt tulijatele pakume soodsat ööbimisvõimalust Suuremõisa lossi vahetus läheduses, Hiiumaa ametikooli õpilaskodus.

Väikelaevajuhi koolituse õppkava baseerud 18.07.2018 jõustunud määrusel "Väikelaevajuhi teadmiste, oskuste ja väljaõppe nõuded ning tunnistuste vormid"

Koolitust viivad läbi Kaius Raudits ja Marek Rätsep.

Eelregistreerumine koolitusele!

Eelregistreerumine ei eelda kohest koolitusarve tasumist. Lõpliku osalemiskinnituse küsime ja arve info saadame märtsis 2020.

Koolitusel käsitletavad teemad:

- väikelaeva ehitus, erinevad mootori- ja käituritüübid, purjetüübid

- väikelaeva mereomadused, püstuvus ja trimm

- meresõidu ohutus (hädasignaalid, päästevarustus, enesepääste, COLREG, CEVNI)

- meteoroloogia alused, mereilmateade

- navigatsiooni alused

- väikelaeva käsitsemine

- keskkonnaohutus

Koolitust viivad läbi Kaius Raudits ja Marek Rätsep.

Eelregistreerumine koolitusele!