Kiviehitiste restauraator, tase 5

Õppevorm
Eeldus alustamiseks
Õppeaeg
Kutseõppe jätkuõpe Sessioonõpe Keskharidus ja kompetentsid vastavalt õppekavale 1 aasta
NB! Kiviehitiste restauraatori õpet praegu ei toimu.

Kiviehitiste restauraator on moodne meister, kes parandab ajaloolise ehitise nii, et säilib selle ehedus ja ilu. Kooli lõpetaja leiab tööd ehituse ja restaureerimisega tegelevas ettevõttes või eraettevõtjana.

Õppetöö toimub Suuremõisa lossikompleksis, kord kuus 4-5 päeval ja e-õppe teel, lisandub praktika erialaga seotud ettevõttes. Tunde annavad erialase ettevalmistuse ja kogemusega õpetajad.

Toimuvad õppekäigud tutvumaks erinevate restaureeritud objektide ja parimate restaureerimise näidetega Eestis. Restaureerimise eriala valinud saavad teada, mis on konserveerimine, restaureerimine, remont, mälestis ning õpivad tundma restaureerimise ja muinsuskaitse üldpõhimõtteid. Õpitakse õigete töövõtete kasutamist ja eetilist suhtumist kultuuripärandisse.

Õppijatele kehtivad ettenähtud õppetoetused ja sõidukompensatsioon. Koolil on mugav ja soodsa hinnaga õpilaskodu, tunde annavad oma ala praktikud.

Lisainfo: hiiumaa.ametikool@hak.edu.ee, +372 56471544