Vabad ametikohad

Hiiumaa Ametikool pakub tööd restauraatori eriala juhtõpetajale

Töö eesmärgiks on juhtida ehitiste restauraatori erialade õpet ehituse ja tsiviilrajatiste õppekavarühmas kooskõlas töömaailma vajadustega ja Hiiumaa Ametikooli arengukavaga. Eeldame head koostöö- ja õppimisvõimet, samuti analüüsivõimet ja iseseisvust. Edukas kandidaat seab esikohale õppijatele parimate võimalike õppimistingimuste loomise.

Peamised tööülesanded:

• õpetamine mahus 200-300 tundi õppeaastas;
  • õppe planeerimine, korraldamine, tulemuslikkuse analüüs ja parendustegevused;
  • õppekavaarendus;
  • koostöö tööandajate ja erialaliitudega.

Pakume:

• eneseteostuse võimalust ja toetavaid kolleege;
  • vajadusel elamispinda;
  • suurepärast töö- ja õppekeskkonda ajaloolises mõisakompleksis;
  • elamiseks ja sportimiseks puhast loodust Hiiumaal.

Eeldame:

• ehitusalast kõrg- või keskeriharidust ja/või restaureerimisalast töökogemust;
  • aupaklikku suhtumist ehitismälestistesse ja kultuuripärandisse.

Kasuks tuleb:

• Muinsuskaitseameti poolt väljastatud vastutava spetsialisti tegevusluba;
  • õpetamise või juhendamise väljaõpe/töökogemus.

Keeleoskus:

• eesti keel kõrgtasemel
  • inglise keel suhtlustasemel (nii kõnes kui kirjas)

Arvutioskus: MS Office

Tööaeg: täistööaeg

Tööle asumine: esimesel võimalusel

Töö asukoht: Suuremõisa, Hiiumaa

Vt lisa https://www.err.ee/684186/ehitiste-restauraatorid-saavad-uhtsed-kutsestandardid

Kandideerimisavaldus, palgasoov ja CV palume saata hiljemalt 28.02.2018 aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lisainfo telefonidel: +372 469 3183 ja +372 5264610 või e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

ERASMUS+ 2014-2016

Hiiumaa Ametikool on viimase viie aasta jooksul loonud koostöö Suurbritannia, Norra, Hollandi ja Rootsi asutuste ning kutseõppekeskustega, et pakkuda meie õppijatele, vilistlastele (äsja lõpetanutele) ja õpetajatele võimalus teha erialane praktika teistes Euroopa riikides.

2014/2015 õppeaastal käisid oma oskusi proovile panemas maastikuehitajad Portugalis, kus nad korrastasid ja lõid Braga linna haljasalu. Kaks floristi eriala õppijat töötasid samuti Braga linna lillepoes. Floristi eriala kaks vilistlast said võimaluse töötada Hollandi linnas Middelburg.

Puit- ja kiviehitiste restaureemise õpilaste praktikate partneriks on juba mitmendat aastat olnud restaureerimisele pühendunud ettevõtte Great Yarmouth Preservation Trust, kes on võitnud mitmeid Suurbritannia mainekaid auhindu hoonete restaureerimise eest.

2015/2016 õppeaastal oli kokku kaheksal puit- ja kiviehitiste restuareerimise õpilasel võimalik osaleda projektis "Sharing knowledge and skills by preserving cultural heritage" ning käia erialapraktikal Norras ja Inglismaal. Inglismaal töötasid tulevased restauraatorid ajaloomälestistel - St Margareth Church Hopton-on-Hilli kiriku juures, Great Yarmouthi linnamüüril ja restaureerisid kivist hauatähiseid kohalikul kalmistul. Norras osalesid õppijad 1873. astast pärineva arhitektuurimälestise, Oberstadi majaka restaureerimisel.

Erasmus+ pakub üliõpilastele, noortele, haridus- ja noorsootöötajatele võimalust õppida, osaleda koolitusel, saada töökogemus või teha vabatahtlikku tööd välismaal. Programmi eesmärk on rahvusvahelise kogemuse ja koostöö toel edendada oskusi ja tööalast konkurentsivõimet ning ajakohastada haridus- ja koolitussüsteeme ning noorsootööd.

Floristid 2015. a kevadel Bragas
Ava galerii klikates pildidl

Maastikuehitajad 2015. a kevadel Bragas

Ava galerii klikates pildil

Puit- ja kiviehitiste restauraatorid 2014. a sügisel Inglismaal Great Yarmouthis

Hiiumaa Ametikooli ja Hiiumaa Gümnaasiumi direktor

Hiiumaa Ametikool (Uus tn 2, Suuremõisa küla, Pühalepa vald) on Haridus- ja Teadusministeeriumi hallatav riigi kutseõppeasutus ja Hiiumaa Gümnaasium (Uus tn 4/1, Kärdla linn) on 1. septembril 2016 tööd alustav riigigümnaasium. Haridus- ja Teadusministeerium, kui mõlema kooli pidaja, soovib võtta tööle direktori, kes töötab 0,5 koormusega Hiiumaa Ametikooli direktorina ja 0,5 koormusega Hiiumaa Gümnaasiumi direktorina.

Loe täpsemalt...

HAK arengukava 2015-2020

On alanud Hiiuma Ametikooli arengukava 2015-2020 koostamine.

Uue perioodi arengu- ja tegevuskava koostamise eesmärkideks on määratleda kooli arengusuundade kokkulepe huvigruppide esindajate, vilistlaste ja kogu kollektiiviga, et tagada kooli jätkusuutlikkus, hinnata uue arengukava vastavust riiklike alusdokumentidega, nagu Elukestva õppe strateegia 2020, Haridus- ja Teadusministeeriumi valitsemisala arengukava „Tark ja tegus rahvas” 2015-2018 ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi tööjõuvajaduse prognoos 2020.

Arengukava koostamise eesmärgiks on samuti suurendada kooli kollektiivi ühistunnet.

Kajastame kõiki arengukava protsessi sündmusi kooli kodulehel käesolevas alamenüüs ning vajalikud dokumendid ja viited on kättesaadavad Google dokumentide kaustas Hiiumaa Ametikooli arengukava 2015-2020 koostamine.

Ametikooli töötajate esimene koosolek toimub 5. jaanuaril 2015 kl 9.00-14.00 õppehoone arvutiklassis. Koosolekul teeme üheskoos kooli swot-analüüsi ning sõnastame uuesti põhiväärtused.

Arengukava koostamist juhivad üheskoos direktor, õppeosakonna juhataja ning arendus- ja koolitusjuht.

Juhtkonna nimel
Signe Leidt, arendus- ja koolitusjuht

Hiiumaa Ametikool | rg-kood: 70002549 | Lossi 1, Suuremõisa, Hiiumaa 92302 | Telefon: 469 4391, 56 471 544 | E-post: hiiumaa.ametikool@hak.edu.ee