Ettevalmistus raietöölise 3. taseme kutseeksamiks

Koolitajad: Aivar Mäetagas, Aira Toss

Koolituse maht: 40 akadeemilist tundi

Koolituse hind: tasuta

Ettevalmistuskursus loob eeldused raietöölise 3. taseme kutseeksami edukaks sooritamiseks. Kutsetunnistus annab omakorda olulise eelise nii Eesti kui Euroopa tööturul.

Vajalik on varasem töökogemus raietöödel, teadmised metsakasvatusest ja esmaabist.

Käsitletavad teemad:

1. Raietöölise tööd puudutav seadusandlus, töökeskkonnaohutus

2. Metsauuenduse rajamine - teooria, töövõtted, ergonoomika

3. Metsauuenduse hooldamine ja valgusraie tegemine

4. Hooldus- ja uuendusraie tegemine

5. Praktilised tööd

Koolituse lõpetab edukalt sooritatud proovieksam. Kutseeksamil osalemise otsuse ja valiku teeb iga osaleja koolituse järgselt iseseisvalt. Vt kutseeksami infot Luual ja Tihemetsas.

Õppepäevade ajakava:

09.00 - 10.30 - koolitus

Paus 10 min

10.40 - 12.10 - koolitus

Lõuna 30 min

12.40 - 14.10 - koolitus

Paus 10 min

14.20 - 15.50 - koolitus

Kokku 8 ak tundi

Kaugemalt tulijatele pakume soodsat öömaja ametikooli ÕPILASKODUS ning lõunatada saab kohvik-restoranis PADAKONN.

Vt koolituse ÕPPEKAVA

Aivar Mäetagas on Hiiumaa Ametikooli metsakasvataja eriala õpetaja, juhendanud mitmeid raietöö kursuseid ning metsakasvatuse õppepäevi, osalenud kutseeksamite ettevalmistustöödes, metsamajandamisega tegeleva ettevõtte Silmakare OÜ ja MTÜ Hiiumaa Metsaselts juhatuse liige. Omab kutsetunnistust Raietööline, tase 3.

Lisainfo telefonil 5690 7746 või aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.