Traditsioonipõhiste vahvärkkonstruktsioonide valmistamise algkursus

17.-21.04.2017 kell 9.00-15.50

02.-05.05.2017 kell 9.00-17.30

+ 40 ak tundi juunis 2017

Koht: Hiiumaa Ametikool, Suuremõisa loss, Hiiumaa Ametikooli restauraatorite praktikabaas

Koolitajad: Andres Veel, Tarmo Tammekivi

Koolituse maht: 120 akadeemilist tundi + iseseisev töö

koolituse hind: tasuta

Traditsiooniliste vahvärkkonstruktsioonide ja -liidete valmistamise oskus annab ehitus- ning projekteerimisalal töötavatele spetsialistidele olulise eelise konkurentide ees. Kursusel omandatavad teadmised ja oskused loovad eeldused jätkamaks puitkonstruktsioonide restaureerimise erialal.

Käsitletavad teemad:

1. Ülevaade ajaloolistest vahvärkkonstruktsioonidest ja -liidetest

2. Ajaloolised ehitusnäited Eestist

3. Ülevaade Eestis enim kasutatavatest puuliikidest ja nende füüsikalistest omadustest, puidu eripärade ja vigade arvestamisest

4. Ülevaade põhilistest märkimissüsteemidest ja kasutatavatest tapigeomeetriatest

5. Vahvärkliidete valmistamine ning valmistatud elementidest tervikliku vahvärkkonstruktsiooni püstitamine

Kursuse lõpuks koostab õppija teostatud tööde kohta kommenteeritud protsessijuhendi, milles käsitletakse kõiki tööetappe.

Vajalikud isiklikud töövahendid:

• mõõdulint - 8m

• puusepapliiats

• puusepanurgik

• hooldatud ja teritatud puusepanuga

• kaustik, joonlaud ja fotoaparaat tööde dokumenteerimiseks

Soovi korral: isiklikud peitlid, puusepahaamer, kirves, kriidi- või tindinöör, alt rihveldatud kontaktpinnaga lood pikkusega 400 mm.

Vajalikud isiklikud kaitsevahendid:

• turvajalatsid

• kaitseprillid

• kuulmekaitsmed

• töökindad

Vt koolituse ÕPPEKAVA

Andres Veel on Hiiumaa Ametikooli puit- ja kiviehitiste restaureerimise eriala põhiõpetaja, Weel OÜ pärandehituspuusepp.

Töökogemuse kirjeldused:

Tarmo Tammekivi on pärandtehnoloogia meister, Tender Ehitus OÜ ehituspuusepp. Omab kutsetunnistust Palkmajaehitaja, tase III (EKR/EQF tase 5).

Töökogemuse kirjeldused:

Registreerun koolitusele!

Lisainfo telefonil 5690 7746 või aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.