Viimistlustehnikad muinsuskaitsealustel objektidel

Koolitajad: Karin Kirtsi

Koolituse maht: 60 akadeemilist tundi

Koolituse hind: tasuta

Traditsiooniliste viimistlustehnikate ja värvitüüpide tundmine avardab siseviimistlejate võimalusi. Oskuseid on võimalik rakendada nii ajaloolistes kui kaasaegsetes interjöörides. Kursusel käsitletavad teemad ning praktilised töövõtted on otseseks eelduseks ehitusliku kultuuripärandi säilimiseks.

Õppe alustamise eelduseks on töötamine ehituse või viimistlustööde valdkonnas.

Käsitletavad teemad:

1. Muinsuskaitse alused, ehitus- ja viimistlustööde korraldamine muinsuskaitselistel objektidel

2. Traditsioonilised töövõtted viimistlustööd

3. Töökeskkonna ja -vahendite analüüs

4. Aluspindade ettevalmistus, traditsioonilised looduslikud värvitüübid ja värvimullad, savi- ja lubikrohvitööd

Koolituse ajakava 26.-28. mail Suuremõisa lossis ja angaaris

R, 26. mai kell 8.15-17.15

L, 27. mai kell 9.00-18.00

P, 28. mai kell 9.00-18.00

Koolitus sisaldab kohvipause, sooja lõunat pakub Lossikohvik.

Koolituse lõpuks teostab õppija kvaliteetselt erinevaid krohvmistöid, valib sobivad töö- ja isikukaitsevahendid, analüüsib oma tööd, muinsuskaitseliste objektide väärtuskriteeriume ja oma valmisolekut erialaste ülesannete teostamiseks, vajadusel kaasab töösse kompetentsed praktikud.

Vt koolituse ÕPPEKAVA

Karin Kirtsi on Hiiumaa Ametikooli restaureerimiseriala viimistlustööde õpetaja, pikaajalise töökogemusega MTÜ HääOm koolitaja (traditsioonilised värvid ja viimistlusvahendid). Koolitaja omab Muinsuskaitse tegevusluba.

Silver Meejärv on Ökomaffia OÜ ja Rolite OÜ juhatuse. Ehitusettevõtja ja koolitajana on ta keskendunud looduslike ehitus- ja viimistlusmaterjalide kasutamisele.

Registreerun koolitusele!

Lisainfo telefonil 5690 7746 või aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.