ERASMUS+ 2014-2016

 

Hiiumaa Ametikool on viimase viie aasta jooksul loonud koostöö Suurbritannia, Norra, Hollandi ja Rootsi asutuste ning kutseõppekeskustega, et pakkuda meie õppijatele, vilistlastele (äsja lõpetanutele) ja õpetajatele võimalus teha erialane praktika teistes Euroopa riikides.

 

2014/2015 õppeaastal käisid oma oskusi proovile panemas maastikuehitajad Portugalis, kus nad korrastasid ja lõid Braga linna haljasalu. Kaks floristi eriala õppijat töötasid samuti Braga linna lillepoes. Floristi eriala kaks vilistlast said võimaluse töötada Hollandi linnas Middelburg.

Puit- ja kiviehitiste restaureemise õpilaste praktikate partneriks on juba mitmendat aastat olnud restaureerimisele pühendunud ettevõtte Great Yarmouth Preservation Trust, kes on võitnud mitmeid Suurbritannia mainekaid auhindu hoonete restaureerimise eest. 

 

2015/2016 õppeaastal oli kokku kaheksal puit- ja kiviehitiste restuareerimise õpilasel võimalik osaleda projektis "Sharing knowledge and skills by preserving cultural heritage" ning käia erialapraktikal Norras ja Inglismaal. Inglismaal töötasid tulevased restauraatorid ajaloomälestistel - St Margareth Church Hopton-on-Hilli kiriku juures, Great Yarmouthi linnamüüril ja restaureerisid kivist hauatähiseid kohalikul kalmistul. Norras osalesid õppijad 1873. astast pärineva arhitektuurimälestise, Oberstadi majaka restaureerimisel.

 

Erasmus+ pakub üliõpilastele, noortele, haridus- ja noorsootöötajatele võimalust õppida, osaleda koolitusel, saada töökogemus või teha vabatahtlikku tööd välismaal. Programmi eesmärk on rahvusvahelise kogemuse ja koostöö toel edendada oskusi ja tööalast konkurentsivõimet ning ajakohastada haridus- ja koolitussüsteeme ning noorsootööd.

 

 

 
 
 
Ava galerii klikates pildil
 
Ava galerii klikates pildil
 
 
 
Ava galerii klikates pildil
 
 
Floristid 2015. a kevadel Bragas 
Ava galerii klikates pildidl
 
 

Maastikuehitajad 2015. a kevadel Bragas

Ava galerii klikates pildil

 
 
 
 

Puit- ja kiviehitiste restauraatorid 2014. a sügisel Inglismaal Great Yarmouthis

Ava galerii klikates pildil

 
 
 
Hiiumaa Ametikool | rg-kood: 70002549 | Lossi 1, Suuremõisa, Hiiumaa 92302 | Telefon: 469 4391, 56 471 544 | E-post: hiiumaa.ametikool@hak.edu.ee
Download Joomla Templates