Projektid

Väikeettevõtja, tase 5

Kutseõpe keskhariduse baasil, õppeaeg 2 aastat

Kord kuus 4-5 päevaste sessioonidena toimuvale õppele lisandub e-õpe ning praktika õpilase poolt valitud ettevõttes või organisatsioonis.

Ettevõtja tegevuse eesmärgiks on heaolu loomine, ühendades loomingulised ideed inimeste ja materiaalsete ressursside kasutamisega. Väikeettevõtluse õppekava sisaldab õppeaineid, mis käsitlevad ettevõtte asutamist ja selle tegevuse organiseerimist kasumi saamise ning ettevõtte omanike vara suurendamise eesmärgil. Eriala lõpetamisel valmib toimiv ja läbimõeldud äriplaan, mida saab kohe rakendada.

Õppekava moodulid:

Põhiõpingud:

• karjääri planeerimine ja ettevõtlus
  • äritegevuse kavandamine ja käivitamine
  • äritegevuse korraldamine ja arendamine
  • tootearendus
  • finantsjuhtimine ja majandusarvestus
  • eksporditegevuse arendamine

Valikõpingud:

• raamatupidamise tarkvara rakendamine
  • projektijuhtimine
  • turu-uuringute läbiviimine
  • internetiturundus

Õppeainete täpsema kirjelduse ja õppetöö korralduse leiad väikeettevõtluse õppekava rakenduskavast.

Lõpetamisel saad:

• lõputunnistuse kutseõppe läbimise kohta
  • võimaluse alustada iseseisvalt ettevõtjana ja taotleda riiklikke ettevõtlustoetusi
  • jätkata õpinguid kõrghariduses.

Eriala õpilastele kehtivad ettenähtud õppetoetusedKoolil on mugav ja soodsa hinnaga õpilaskodu.

Kooli astumiseks esita:

• avaldus
  • keskharidust tõendav dokument
  • isikut tõendav dokument
  • 2 fotot

Hiiumaa Ametikool | rg-kood: 70002549 | Lossi 1, Suuremõisa, Hiiumaa 92302 | Telefon: 469 4391, 56 471 544 | E-post: hiiumaa.ametikool@hak.edu.ee