Palkmajaehitaja, tase 4

Kutseõpe põhihariduse baasil, õppeaeg 2 aastat

Palkmajaehitaja valib materjalid ning valmistab ette ehituspalgi, arvestades materjali kvaliteeti, etteantud juhiseid ning muid konkreetse objektiga seotud tegureid; valmistab iseseisvalt käsitööna palkhoone konstruktsiooniosad; püstitab iseseisvalt tööstuslikult või käsitööna valmistatud konstruktsiooniosadest tervikliku palkkonstruktsiooni (sh katusekonstruktsiooni), paigaldab palkehitise avatäited, trepid, sarikad ja muud puitkonstruktsioonid.

Õppetöö toimub kord kuus 4-5 päeval koolis ja e-õppe teel, lisandub praktika erialaga seotud ettevõttes. Õpe lõppeb kutseeksamiga. Palkmajaehitaja leiab tööd ehituse või restaureerimise valdkonnas või eraettevõtjana.

Põhiõpingud:

• Sissejuhatus palkmajaehitaja eriala õpingutesse
  • Palkkonstruktsioonide valmistamine ja püstitamine
  • Sõrestikkonstruktsioonide valmistamine ja püstitamine
  • Avatäidete valmistamine
  • Palkehitise piirdetarindid
  • Palkehitiste  renoveerimine
  • Karjääri planeerimine ja ettevõtluse alused

Valikõpingud:
  • Arvutil joonestamine

• Hoonete sise- ja välisvärvimine

• Hoonete sisekliima ja energiasääst

• Eesti maa- ja linnaarhitektuur

• Leiliruumide ehitamine

• Katusekatete paigaldamine

• Praktiline ehitusmõõdistamine

• Ehituspalgi varumine

• Muinsuskaitse alused puitehitiste restaureerimisel

Õpilastel on võimalik taotleda õppetoetusi. Koolil on kõigi mugavustega soodne õpilaskodu.

Lõpetamisel saad:

• Kooli tunnistuse kutseõppe läbimise kohta
  • Palkmajaehitaja kutsetunnistuse

Avaldusi saab esitada Sisseastumise infosüsteemis SAIS: http://www.sais.ee/

Sellel õppekaval õppima asumisel on võimalik saada tasemeõppes osalemise toetust. Rohkem infot tasemeõppes osalemise toetuse kohta leiate Eesti Töötukassa kodulehelt.