Suuremõisa lossi restaureerimisprojekti lõpetamine

Eile, 30. märtsil toimus Hiiumaa ametikooli projekti „Suuremõisa mõisa peahoone restaureerimine ja sisustamine“ pidulik lõpetamine. Sõnavõttude ja ettekannete eel tutvusid külalised uue ilme saanud mõisa interjööriga, ajalugu tutvustasid mõisagiidid

Vaata lisaks ERRi uudislõiku SIIT

 

Projekti toetas Euroopa Majanduspiirkonna toetuste 2009–2014 programm „Mõisakoolid – säilitamine läbi kasutamise“. Selle programmi peamiseks eesmärgiks on kultuuripärandi hoidmine ja säilitamine tulevastele põlvedele ja sellele avaliku juurdepääsu tagamine. Vastavalt lepingule on programmi rakendusüksuseks Eestis Kultuuriministeerium. Lisaks EMP toetusele toetasid projekti elluviimist ka Haridus- ja Teadusministeerium (HTM) ja projekti partner Pühalepa Vallavalitsus.

 

Suuremõisa mõisa restaureerimise projekti koostas Dagopen OÜ. Restaureerimise ajal tegi muinsuskaitselist ja omanikujärelevalvet Keskkonnaprojekt OÜ. Hiiumaa Ametikooli projektijuhiks oli Kati Kukk.

Projekti kogumaksumuseks oli 1175,8 tuhat eurot, millest EMP programm kattis 999,4 tuhat eurot, HTM 168,9 tuhat eurot ja Pühalepa Vald 7,5 tuhat eurot.

 

Täpsemalt saab kogu projekti kohta lugeda SIIT

 

 

 

 

Hiiumaa Ametikool | rg-kood: 70002549 | Lossi 1, Suuremõisa, Hiiumaa 92302 | Telefon: 469 4391, 56 471 544 | E-post: hiiumaa.ametikool@hak.edu.ee
Download Joomla Templates