Õppetoetuste ja VÕTA taotlemise tähtajad lähenevad

Sügissemestri õppetoetuste taotlemise tähtaeg on 25. september 2015.

Sügissemestri põhitoetust ja eritoetust saavad taodelda kõik II või III kursuse õpilased. Selleks tuleb täita kooli kodulehel olev avaldus (Õppetöö - Toetused) ja edastada see kursusejuhatajale.

I kursuse õpilased saavad 10. oktoobrini esitada sõidukulude hüvitamise avaldust ning seejärel ka sõidukulude hüvitamise aruandeid. Sõidukulude hüvitamise aruanded koos aruande lisaga tuleb samuti edastada kursusejuhatajale.

Kui eelmisel aastal muutus põhitoetuste maksmise kord, põhitoetus kasvas 32 euro pealt 64 euro peale kuus, siis sellest sügisest on muutunud sõidukulude hüvitamise kord. Alates oktoobrist hüvitatakse vaid ühistranspordi sõidukulu. Erandolukorrad, mil ühistransporti kasutamine pole võimalik, vaadatakse õppeosakonna poolt üle ning vajadusel hüvitatakse sõidukulud eritoetuste fondist.

Kõik, kes soovivad õppetöös kasutada VÕTA võimalusi peavad vastava avalduse esitama 01. oktoobriks 2015.

NB! Hiiumaa Ametikoolis läbitud ainete puhul kehtib kooli VÕTA korra punkt 1.2.4.5.

See sätestab, et varasemate õpingute arvestamist ei ole vaja taotleda, kui õpilane soovib üle kanda Hiiumaa Ametikoolis sama õpetaja juures õpitud aineid. Sel juhul otsustab aine ülekandmise õpetaja õpilase suulise avalduse alusel.

Lisainfot toetuste ja avalduste kohta saab õppeosakonna telefoninumbritelt 469 3183; 5346 1461 või õppekorraldajalt Pille Kaupsilt aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Hiiumaa Ametikool | rg-kood: 70002549 | Lossi 1, Suuremõisa, Hiiumaa 92302 | Telefon: 469 4391, 56 471 544 | E-post: hiiumaa.ametikool@hak.edu.ee